mandaly

4. srpna 2008 v 9:34 | Jana Havlíková |  Mandaly
Mandaly
Mandala je stará jako lidstvo samo. Pro lidi byla od pradávna velice důležitá. Jejich přesný a jasný původ je neurčený, ale vzhledem k tomu, že jich bylo vytvořeno a dochováno nepřeberné množství, měla zřejmě důležitý význam. Slovo mandala v sanskrtu znamená kruh. Tudíž nekonečno, nemá konec ani začátek. Nekonečný proud energie. Věčnost.
Mandaly mohou být obrazem duše, momentální nálady, zdravotního problému, emoce, mohou v sobě nést vzpomínky na minulé životy. Mandaly léčí a pomáhají uklidnit, dodat energii, zharmonizovat, mohou ukrývat kód - prosbu či modlitbu.
Mandaly jsou všude kolem nás. Stačí mít oči otevřené a rozhlížet se kolem sebe. Inspirace je kdekoliv. Co takhle pavučina s kapkami rosy po ránu a pavoukem uprostřed, nebo květ kopretiny či slunečnice, zářivý měsíc v úplňku, zdobený talíř po babičce či kola u vašeho auta s chromovanými poklicemi či disky. Dokonalá symetrie - propojení tvarů, harmonie, vnitřní řád. Pravidelnost rozptýlených vzorů. Vše začíná a točí se kolem středu, prolíná se, propojuje, napojuje a končí vnějším kruhem. Někdy je tvar nepravidelný, nebo obrazce prostupují vnějším kruhem ven až jakoby mimo mandalu. Vše má ale stále svůj řád a vyváženou harmonii.
Mandala působí na naše podvědomí podle toho jak je používána. Mandalou můžete zahnat smutek, rozehnat stres, vnitřně zharmonizovat svůj energetický čakrový systém, rozpustit psychické bloky jako agresivita, žárlivost, sklíčenost či přecitlivělost, vyrovnat emoce, celkově sklidnit organismus a navodit vnitřní energetickou rovnováhu.
Mandalu si můžete někde koupit - musí vás oslovit a zaujmout - najde si vás a přitáhne. Nebo jí můžete dostat darem či si jí nechat vyrobit přímo na míru jako osobní mandalu na základě vašeho jména a data narození. S tou pak můžete meditovat a léčit se. Další a podotýkám skvělou možností, jak pracovat na svém duchovním blahu a relaxaci je vyrobit si vlastní mandalu. Umí to každý z nás. Satčí jen vzít do ruky papír, pastelky a nějaký vhodný kruh - talíř, CD disk či mísu a nechat se vtáhnout do onoho magického kruhu. Důležité je vypojit rozum a nechat se vést. Čmárat a čmárat a čmárat. Pokud si netroufáte přímo na výrobu vlastní mandaly, stačí si zakoupit v knihkupectví nějakou knížku s předtištěnými mandalami a vybarvovat, vykreslovat a relaxovat....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hannah Kitty Hannah Kitty | E-mail | 4. srpna 2008 v 9:36 | Reagovat

Ahoj! Prosím hlas → http://antlers.blog.cz/0808/son-domaciho-mazlicka

Pro mého pejska Gitu... KujíQ mof!

2 snegja snegja | Web | 4. srpna 2008 v 9:43 | Reagovat

Awojky máš krásný blog a doufám že ty si o mém myslíš totéž.No kvůli tomu tu sice nejsem ae vážně mě zaujal. Víš, potřebuju hlásnou v SONF ostatně podrobnosti si přečteš u mě na blogu hned v prvním článku. Byla bych ti strašně moc vděčná a ještě za to dostaneš diplomek s vlastním výběrem pictíku tak mi prosím pomoz :-) Nic ti to přece neudělá:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama